Anna Michałowska “Back to the trees”

Płyta “Back to the trees” to powrót do korzeni. Drzewo jest symbolem wolności, mądrości natury, która wzbudza szacunek i podziw. Drzewa symbolizują życie, ale również nas samych. Korzenie to nasza przeszłość, pień jest symbolem teraźniejszości, a gałęzie to nasza przyszłość, która wyciąga swe ręce do działania, kreacji i marzeń.

Natura dobrze pielęgnowana potrafi otulić, wypełnić siłą i witalnością. Czerpanie z korzeni drzewa daje moc i dojrzałość, a pięknie rozwinięta, bujna jego korona, nęci i zaprasza do środka wszystkie istoty, które potrzebują ukojenia i relaksu.

Album Anny Michałowskiej to niezwykle intymny projekt. To muzyczna podróż z gwarancją utulenia, której motywem przewodnim jest przynależność do świata i zarazem fascynacja nim. Jest to prawdziwa opowieść o przemianie. Album w treści odnosi się do poszukiwania siebie w kontekście natury. Jest powrotem do pierwotnych odczuć i poszukiwaniem swej drogi. Artystka pokazuje w niej poprzez muzykę własne spojrzenie na siłę kobiecości. Płyta jest esencją dojrzewania i odkrywania siebie poprzez przeglądanie się w naturze i innych ludziach. Jest odnalezieniem energii i źródła mocy wewnętrznej w siostrzeństwie, głębią doświadczeń wynikających z wielopłaszczyznowych relacji i pozostawieniem pewnej prawdy, że wszyscy mamy tak samo, pragniemy tego samego – czułości, szczerości i prawdy w życiu, jednocześnie bardzo się tego bojąc. Wyrażona jest też w utworach wdzięczność za pewną odkrytą dla autorkę prawdę: „Mogę tu być i mogę być tym kim jestem”. 

Liderka do tej niezwykłej podróży zaprosiła wybitnych artystów ze świata jazzowego: Agę Derlak, Olę Trzaskę, Michała Iwanka, Andrzeja Święsa, Sebastiana Kuchczyńskiego, Michała Tomaszczyka, Michała Zaborskiego i Jakuba Kotynię. Wyżej wymienieni artyści to gwarancja jakości. Na płycie płyną oni z liderką we wspólnej przygodzie, bawiąc się muzyką. Piosenki o charakterze jazzowym, new soulowym, przeplatane formami improwizowanymi, odbiegają od ściśle wykutych ram jazzu i typowego śpiewu, ale wszystko to służyć ma wyrażeniu autentycznych uczuć i emocji.

Premiera płyty – 14 luty 2024 r.

Anna Michałowska – wokalistka jazzowa, songwriterka, edukatorka. Dr sztuki, specjalizacja wokalistyka (Akademia Muzyczna w Gdańsku); absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). Występowała na festiwalach i wielu koncertach w całej Polsce i zagranicą.Jej występy koncertowe obejmują: Międzynarodowe Spotkania Śpiewaków Jazzowych w Zamościu (2007)w w Lublinie (2002) i IX Świdnicki Festiwal Jazzowy (2007). Ania wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Krakowie z koncertem „Śpiewnik Nahornego” z udziałem Włodzimierza Nahornego, występowała z projektem „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza .Była liderką i współtworzyła projekty: „Anna Michałowska trio”, „Pod Dachami Paryża”, „Tribute to Ella”, „Ania Michałowska Jazz Quintet”, „Jazz Duo and Friends”, „Przy Tobie”, „Wieczorem”, „Bond Symfonicznie”, „T(h)ree” , „Back to the trees” i wiele innych.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 85
Skip to content