Beskid Jazz&Folk Festival

Beskid Jazz&Folk Festival to zupełnie nowy projekt muzyczny Limanowskiego Domu Kultury, będący okazją do prezentacji małopolskiej publiczności tradycyjnych, ale i najnowszych odłamów muzyki jazzowej i folkowej. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpią znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej wywodzące się z regionu oraz gwiazda światowego formatu, m.in. Mino Cinelu z duetem Surreal Players.

Pierwsza edycja Festiwalu zaplanowana została na dwa dni: 23-24.09.2022 w Limanowej, stolicy malowniczego Beskidu Wyspowego. Pierwszego dnia w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy, klimatyczny wieczór z jazzem w wykonaniu Marceliny Gawron wraz z wybitnymi instrumentalistami. Marcelina wystąpi z kwartetem wspaniałych muzyków polskiej sceny jazzowej i w towarzystwie wybitnego polskiego trębacza jazzowego – Piotra Schmidta. W programie autorskie utwory z pierwszego krążka wokalistki „Notes of life” w aranżacjach Adama Jarzmika, który zagra na fortepianie. W trakcie koncertu usłyszymy utwory w świeżym i zaskakującym ujęciu.

Z kolei 24 września 2022 roku o godzinie 19:00 pragniemy z kolei zaprosić na koncert Mino Cinelu & Surreal Players. Koncert odbędzie się również w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. Mino wystąpi wraz z duetem Surreal Players. Grupę tę tworzą: wiolonczelistka Magda Pluta oraz jazzowy pianista Krystian Jaworz. Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Pudelsi, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage – Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days. Repertuar koncertu będzie obejmował między innymi opracowania utworów regionalnych Beskidu Wyspowego oraz utwory inspirowane tym regionem.

Program i informacje o biletach.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 80
Skip to content