Cykl koncertów JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ

Chojnacki/Miguła Contemplations, Tomasz Wendt Quartet oraz Zbigniew Lewandowski Quintet wystąpią z koncertami na Dolnym Śląsku w ramach nowego cyklu JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ 2023.

Pomysłodawcą i organizatorem koncertów jest Międzynarodowa Fundacja „Jazz nad Odrą”, działająca od 1991r. głównie we Wrocławiu oraz przy Festiwalu, a której głównym celem jest promowanie twórczości jazzowej oraz artystów. Cykl koncertowy zaprezentuje muzykę improwizowaną zróżnicowaną pod względem stylistycznym, w wykonaniu uznanych artystów młodego i starszego pokolenia, w tym laureatów prestiżowych konkursów jazzowych w kraju i za granicą. Tegoroczny cykl koncertów rozpoczął się w maju występem grupy Marcin Pater Trio.

10 czerwca w Głuszycy odbędzie się koncert Chojnacki/Miguła Contemplations. Zespół założony przez trębacza Jana Chojackiego i pianistę Filipa Migułę zdobył m.in. Grand Prix w konkursie „Powiew Młodego Jazzu” na XIX Krokus Jazz Festival oraz Nagrodę Specjalną w “Konkursie na Indywidualność Jazzową” na 56. Międzynarodowym Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. W wykonaniu zespołu usłyszymy jazz inspirowany muzyką świata z płyty „Contemplations”.

26 sierpnia w Dusznikach-Zdrój wystąpi Tomasz Wendt.  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych młodszego pokolenia i laureat licznych nagród (w tym Fryderyka 2017 za jazzowy debiut roku), zaprezentuje materiał z wydanego w marcu albumu “Daily Things”.  I tak w klimatycznym Dworku Chopina zabrzmi finezyjna, lekka i piękna muzyka jazzowa w wykonaniu niecodziennego kwartetu znakomitych instrumentalistów.

Ostatni z koncertów odbędzie się 22  września w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Usłyszymy najnowszą, polsko-amerykańską odsłonę kwintetu Zbigniewa Lewandowskiego. „Levandek” – prawdziwa legenda polskiej sceny jazzowej, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w kraju, który w tym roku muzycznie świętuje jubileusz 50-lecia pracy artystycznej, zaprosi nas na muzyczną ucztę wspólnie z artystami związanymi z Wrocławiem oraz z nowojorskim gitarzystą Kennym Carrem.

10 czerwca 2023, godz. 18.00
Centrum Kultury – Miejsca Biblioteka Publiczna w Głuszycy
ul. Grunwaldzka 26, 58-340 Głuszyca
CHOJNACKI/ MIGUŁA CONTEMPLATIONS
JAN CHOJNACKI – trąbka
FILIP MIGUŁA – fortepian
BARTŁOMIEJ CHOJNACKI – kontrabas
ADAM WAJDZIK – perkusja
W programie: utwory z autorskiego albumu „Contemplations”
Wstęp wolny

26 sierpnia 2023, godz. 19.00
Dworek Chopina w Dusznikach-Zdroju
TOMASZ WENDT QUARTET / DAILY THINGS
TOMASZ WENDT – saksofon
SZYMON MIKA – gitary
MAX MUCHA – kontrabas
MICHAŁ MIŚKIEWICZ – perkusja
W programie: utwory z najnowszego albumu „Daily Things”
Wstęp wolny

22 września 2023, godz. TBA
Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki  w Wałbrzychu
ul. Piotra Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych
ZBIGNIEW LEWANDOWSKI QUINTET
ZBIGNIEW LEWANDOWSKI – perkusja
KENNY CARR (USA) – gitara
TOMASZ PRUCHNICKI – saksofon
ROBERT JARMUŻEK – fortepian
JAKUB OLEJNIK – kontrabas/ gitara basowa
W programie: autorskie utwory Z. Lewandowskiego
Wstęp wolny

SZCZEGÓŁY

Cykl koncertów JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz przez  ZAW STOART.           

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 80
Skip to content