Dominik Kisiel & Krzysztof Pawłocki “Late Summer”

Dominik i Krzysztof nagrali wspólnie historię, której obaj się nie spodziewali. Muzyka wypłynęła spontanicznie nadając cel i będąc drogą. Temat utworu Bene dicte – łac. dobre słowo – był impulsem do kontynuowania improwizacji, a efektem jest siedem utworów skomponowanych na żywo, podczas nagrania. Premiera płyty “Late Summer” planowana jest na 15 marca 2024 r.

Album jest intymnym zapisem danej chwili, odczuć, emocji, myśli i energii. Fortepian dodatkowo spreparowany tłumieniem strun, gitara lekko dobarwiona efektami tworzą pogodny i wciągający nastrój, a z muzycznej strony jest to czysta improwizacja inspirowana danym momentem, uczuciami, oraz dodanymi intencjami. Muzyka zagrana z intencjami dobra i miłości – miłości do Boga, do drugiego człowieka, do podróży. Podróży człowieka w jego własnym sercu, ku przebaczeniu i jedności.

‘Nasze instrumenty, preparacje i efekty stworzyły jednorodne brzmienie, a dodatkowo przepuszczone przez taśmę uzyskały więcej ciepła i szerokości. Bardzo nam się to spodobało – postanowiliśmy wydać cały album. Muzyka w pełni improwizowana (poza tematem Bene dicte), nieplanowana – wynika z naszych doświadczeń życiowych i muzycznych. Wierzymy, że muzyka może przekazywać Dobro oraz Miłość i z tymi intencjami ją zagraliśmy. Z pomocą magnetofonu taśmowego zmontowaliśmy wszystkie utwory, stworzyliśmy album, a wydajemy go w formie cyfrowej oraz na CD’ – opowiadają muzycy.

“Późnym latem nagrali album, a słońce im przyświecało. Wicher zawiał, w ciemno zaprowadził, góry i doliny ukazał. Wije się i syczy, lecz na końcu dobrej drogi życzy”.

Nagrano w salonie wśród foteli i kwiatów zielonych, Gdańsk Matemblewo 2023.

Duet powstał w 2023 roku, w Gdańsku – spontanicznie, wynikając z potrzeby wspólnego stworzenia muzyki improwizowanej. “Od kilku lat gramy razem w zespole Jazz.u, a teraz postanowiliśmy spróbować sił w duecie. Stworzyliśmy autorski album, który w swojej prostocie i swobodzie wykonania zabiera słuchacza w pewien rodzaj muzycznej drogi. Grając muzykę wchodzimy w interakcję z sobą i słuchaczem, wtapiamy się w otaczający świat i dajemy się prowadzić muzyce. Tak improwizując tworzymy naszą własną muzyczną koncepcję wymykającą się stylom lub określeniom. Album ‘Late Summer’ wydaliśmy własnym sumptem pod niezależnym wydawnictwem Grigio Records (Krzysztof Pawłocki)”.

Dominik Kisiel – pianista improwizator, projektant wibracji, doktorant Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu oraz poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy oraz połączenie z wszechświatem. Wydał dwa albumy ze swoim kwartetem: ‘Exploration’ i ‘Live at Radio Katowice’, a w 2021 wydał solowy album improwizowany – ‘STOP’.

Krzysztof Pawłocki – gitarzysta improwizator, kompozytor, student AM w Gdańsku, w 2021 wydał solowy album ‘Solo Sessions’, lider zespołu Jazz.u, który wydał dwa albumy: ‘Grigio’ oraz świeży album ‘Eliyahu’ (premiera 27.12.2023), współtworzył również zespoły 12 kamieni, Mild Trio, Moa, Jazzuj Panu cała ziemio, Basia Kawa, Marta Szefke groove band i wiele innych.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 80
Skip to content