Franciszek Pospieszalski Sextet “Second Step”

Franciszek Pospieszalski Sextet – grupa, którą tworzą muzycy młodego pokolenia na czele z kontrabasistą Frankiem Pospieszalskim – wydała drugą płytę “Second Step”. Album ukazał się 4 sierpnia 2021 r. W nagraniu płyty gościnnie wziął udział kwartet smyczkowy Bonsai oraz pianistka Barbara Ewa Pospieszalska.

Franciszek Pospieszalski Sextet to wyjątkowa mieszanka polskich muzyków młodego pokolenia, z których duża część w poszukiwaniu nowych inspiracji oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechała na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu.

Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym szerokie brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, electric piano/fortepian i kontrabas czy gitarę basową. Lider poszerzył w nowym materiale muzycznym repertuar o utwory na sekstet jazzowy z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, a nawet umieścił partię fortepianową na cztery ręce dodając jeszcze jedną osobę – pianistkę.

Skład zespołu:
Marek Pospieszalski – saksofon altowy
Jerzy Mączyński – saksofon tenorowy
Grzegorz Tarwid – fortepian, nord
Szymon Pimpon Gąsiorek – perkusja, media elektroniczne
Wiktoria Jakubowska – perkusja
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, kompozycje

Barbara Ewa Pospieszalska – fortepian

kwartet smyczkowy w składzie:

Małgorzata Kogut -Ślanda – pierwsze skrzypce

Zuzanna Dudzic – Karkulowska – drugie skrzypce

Magdalena Dobosz – altówka

Bożena Kotwińska – wiolonczela

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 80
Skip to content