Fuzzy Birds “HURMA”

Fuzzy Birds to kobiecy kwartet z Krakowa, w którego muzyce kobieca energia miesza się z jazzową improwizacją. W grudniu 2020 roku grupa zaprezentowała swój debiutancki album „Hurma”.

Zespół Fuzzy Birds powstał z fascynacji kobiecą energią w świecie jazzu. Grupa czerpie inspiracje zarówno z bardziej tradycyjnych, klasycznych form jazzowych, jak i nowoczesnych form wyrazu muzycznego i wykonuje autorski repertuar. Członkinie zespołu: saksofonistka Dorota Olech, pianistka Julia Amirova, perkusistka Liliana Zieniawa oraz basistka Aga Fijołek, są absolwentkami szkół oraz uczelni muzycznych i mają za sobą lata doświadczenia muzycznego i grania z różnorodnymi projektami w Polsce i za granicą. Zespół działa czynnie od 2019 roku. W tym czasie skład skomponował swoje utwory, nagrał profesjonalną sesję w studio oraz koncertował w klubach jazzowych w całej Polsce. W 2020 roku zespół zakwalifikował się do prestiżowego programu Partnerstwo Dla Muzyki 2.0, dzięki któremu mógł wykonać koncert z autorskim programem w przestrzeniach Fortów Luneta w Krakowie. W kwietniu 2021 roku Fuzzy Birds został finalistą konkursu Lockdown Jazz Festival.

Płyta „Hurma” to osiem gruntownie przemyślanych autorskich kompozycji zespołu. To też swoisty owoc pracy utalentowanych krakowskich artystek, które poświęciły się całkowicie pasji jaką jest dla nich muzyka i możliwość prezentacji ich działań artystycznych. „Hurma” to nie tylko nowość na jazzowej mapie muzycznej w Polsce, to przede wszystkim nowa jakość i nowe spojrzenie na to co w muzyce wyjątkowe i prawdziwe. To także podsumowanie i zwieńczeniem dotychczasowej twórczości grupy Fuzzy Birds.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 85
Skip to content