John McLaughlin | Kraków | Ikony Jazzu

John McLaughlin wystąpi w Krakowie 28 listopada w ramach cyklu Ikony Jazzu. JAZZKULTURA jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Legenda jazzowej gitary, współtwórca kultowych formacji Mahavishnu Orchestra i Shakti, muzyk zespołów Milesa Davisa, Ala Di Meoli i Paco De Lucia, Alexisa Kornera. Jego muzyka obejmuje wiele gatunków jazzu, które łączył z elementami rocka, flamenco i bluesa, muzyką hinduską i zachodnią muzyką klasyczną. Stał się jedną z pionierskich postaci muzyki fusion. Solo McLaughlina z utworu Miles Beyond na albumie ‘Live at Ronnie Scott 2017’ zdobyło nagrodę Grammy w 2018 za najlepsze improwizowane jazzowe solo. Został sklasyfikowany na 49 miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Z kolei Jeff Beck i Pat Metheny nazwali go najlepszym żyjącym gitarzystą. 

John McLaughlin & The 4th Dimension:

John McLaughlin – guitar
Gary Husband – keyboards, drums
Etienne Mbappe – bass
Ranjit Barot – drums

„The 4th Dimension” łączy muzyków z różnych kultur i tradycji muzycznych, tworząc zespół gwiazd. Muzyka tej grupy w unikalny sposób integruje różne wpływy kulturowe, zachowując jednocześnie jazzową spontaniczność.

Gary Husband jest wszechstronnym instrumentalistą, który z niesamowitą łatwością przechodzi z klawiatury na perkusję. Współpracował z wieloma znanymi muzykami, takimi jak Jeff Beck i Gary Moore.

Ranjit Barot – Hindus z urodzenia, mieszkający w Bombaju – od lat znany jest jako jeden z najciekawszych perkusistów na świecie. Grał m.in. dla Billa Evensa i Scotta Kinseya. Członkiem 4th Dimension jest od 2011 roku.

Étienne M’Bappé jest dziś jednym z najlepszych basistów na świecie. Występował z Rayem Charlesem, Salifem Keitą, Joe Zawinulem i wieloma innymi.

28.11.2022 KRAKÓW
Klub Studio

otwarcie drzwi godz. 19:00
początek koncertu godz. 20:00

Informacje na temat biletów.

Na koncert zaprasza Agencja Artystyczna Perspektywy.

Artysta w ramach swojej ogólnopolskiej trasy wystąpi w trzech miastach:

26.11.2022 – Gdańsk – Filharmonia Bałtycka
27.11.2022 – Warszawa – Klub Stodoła
28.11.2022 – Kraków – Klub Studio

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 83
Skip to content