Karolina Beimcik “Południa”

24 kwietnia nakładem wydawnictwa Soliton ukazała się płyta wokalistki i skrzypaczki Karoliny Beimcik “Południa”. Jest to zbiór dziesięciu utworów napisanych przez nią samą oraz przez muzyków związanych z mainstreamem polskiego i światowego jazzu.

Karolina Beimcik jest wokalistką jazzową i skrzypaczką, autorką dwóch albumów: najnowszego “Noons” (2024) oraz wydanego w 2028 r. “Zorya”. Artystka jest też współproducentką i realizatorką wielu projektów muzycznych. Wykładowczyni Berklee College of Music – Global Music Institute. Absolwentka Aaron Copland School of Music w Queens College w Nowym Jorku i kulturoznawstwa na poznańskim uniwersytecie.

Na płycie “Południa” znalazły się kompozycje Matta Brewera (grającego z Tigranem Hamasyanem i Dhaferem Youssefem), Davida Binneya, Hiromi Uehary, Alberta Karcha i Rafała Sarneckiego.

Karolina Beimcik za pomocą swoich poetyckich tekstów kreuje aurę zadumy, łącząc delikatność z siłą i ukojenie z niepokojem, odsłania przy tym kolejne warstwy swoich emocji. Towarzyszą jej Piotr Zabrodzki (fortepian, fisharmonia), Tomasz Duda (klarnet basowy), Albert Karch (perkusja, aranżacje), Mateusz Smoczyński (skrzypce) oraz Rafał Sarnecki (gitara), który zaaranżował partie wykonane przez smyczkowy Splot Quartet w składzie: Karolina Gutowska (skrzypce), Kornelia Grądzka (skrzypce), Agnieszka Podłucka (altówka) i Dobrawa Czocher (wiolonczela).

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 90
Skip to content