Martyna Sabak “Jazzowe piosenki”

“Jazzowe piosenki” to płytowy debiut wokalistki Martyny Sabak, na który złożyło się dziesięć autorskich utworów. Do nagrania albumu artystka zaprosiła uznanych muzyków jazzowych młodego pokolenia.

Konwencja płyty jest nietuzinkowym połączeniem zapamiętywalnych melodii z jazzowym sznytem. Stylistyka muzyczna jest oparta o soul, modern jazz i blues. Teksty są o miłości – tej do siebie, partnerskiej, rodzinnej, przyjacielskiej, dobrej, trudnej i różnej. Kojący głos Martyny i wysublimowane dźwięki zespołu to tonizująca strefa relaksu. Coś dla ucha konesera i everyday’owego słuchacza. Album powstał w kolektywie z Adamem Jarzmikiem. Teksty są autorstwa Martyny, melodie to mieszanka wspólnej pracy, a aranżacje i kierownictwo muzyczne to zasługa Adama.

Na płycie Martynie towarzyszą także kultowe polskie nazwiska ze świata muzyki jazzowej i nie tylko. To wybitni przedstawiciele młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielający się̨ aktywnie na scenie w różnych projektach muzycznych.

Skład: Martyna Sabak – wokal; Adam Jarzmik – foterpian; Tymon Trąbczyński – kontrabas; Piotr Budniak – perkusja; Kuba Łępa – saksofon tenorowy; Ignacy Wendt – trąbka.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 90
Skip to content