Na pograniczu. Koncerty poetycko-jazzowe

Cykl koncertów poetycko-jazzowych zatytułowany „Na pograniczu”, to nowy projekt Fundacji Sztuka Łączenia, na który składać się będą dwa spotkania artystyczne poświęcone współczesnej kulturze polskiej i ukraińskiej. Odbędą się one 13 i 27 listopada 2022 roku w krakowskim klubie Strefa.

Polska i Ukraina, od lat sąsiadujące ze sobą kraje, zarazem podobne i różne etnicznie, wpływają na siebie,
inspirują i rozwijają się równolegle. W ostatnim, szczególnie trudnym dla Ukrainy czasie, te podobieństwa i różnice kulturowe stały się podstawą porozumienia, braterstwa, siostrzeństwa i wsparcia. Nasze koncerty mają na celu wzajemne poznanie obu kultur i ich przenikanie.

Każdy z koncertów „Na pograniczu” będzie przebiegał według podobnego schematu: sety muzyczne, przedzielone czytaniem wierszy ukraińskich poetek w ich języku ojczystym i po polsku. Głosu poetkom użyczą aktorki zamieszkujące Kraków: polskie (Martyna Krzysztofik i Julia Dyga) i pochodzenia ukraińskiego
(Natalia Maczyta-Cokan i Maryna Liakh). Poezji towarzyszyć będą polskie i ukraińskie nagradzane zespoły jazzowe. Prezentowane przez nich utwory będą przedstawiały poszukiwania na pograniczu muzyki etno i jazzu. Podczas koncertów „Na pograniczu” zagrają Susanna Jara i Adam Stępniowski oraz Raczkowski/Kostka Duo.

Koncerty odbędą się 13 i 27 listopada 2022 roku w krakowskim klubie Strefa, ul. Św.
Tomasz 31. Wstęp wolny.

Organizatorem cyklu koncertów poetycko-jazzowych „Na pograniczu” jest Fundacja Sztuka Łączenia.
Partnerami wydarzenia są: Fundacja PZU, Klub Strefa oraz Salam Lab.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 85
Skip to content