NÓWKA SZTUKA 2022. 5 Targi Artystów i Dizajnerów

Już po raz 5 zapraszamy na Nówkę Sztukę! Wyjątkowe spotkanie z polską sztuką i dizajnem. W dniach od 12–13 listopada 2022 r. odbędą się targi artystów i dizajnerów – wydarzenie skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy talentów.

Targi to dwudniowe święto artystów, kolekcjonerów, poszukiwaczy talentów oraz miłośników młodej polskiej sztuki i designu. W jednym miejscu, wielu twórców. Plakat, grafika, malarstwo, ilustracja, książka, fotografia, design, rzeźba – do kupienia prosto od artystów. To połączenie części wystawienniczej z programem edukacyjnym, wspierającym rozwój kariery młodych talentów.

12 i 13 listopada w Pałacu Ogińskich i Potulickich przy ulicy. Józefa Piłsudskiego 4 w Krakowie.
Galeria wystawców online dostępna od 12 do 30.11.2022 tutaj.

Wychodząc naprzeciw trendom, podczas “Nówki Sztuki” umożliwiamy zakup cyfrowych tokenów NFT, wybranych dzieł sztuki wystawianych na targach.

Ciekawy program wydarzeń towarzyszących: tradycyjne przeglady portfolio oraz konsultacje kuratorskie, a także wykłady i dyskusje, z udziałem uznanych twórców, marszandów oraz przedstawicieli świata kultury.

W ramach konkursu towarzyszącego targom, wyłoniona zostanie najciekawsza osobowość, w zakresie sztuk wizualnych. Zwycięzca otrzyma 10 000 zł na rozwój kariery artystycznej.

Aukcja grafiki pod hasłem: Łowcy Sztuki. Upoluj.
Prowadzenie: Justyna Mazur- Kiwer, właścicielka Litograf Studio.
To gratka dla miłośników kolekcjonerskich wrażeń. Aukcja odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2022, o godz. 16:00.

Na Targi Artystów i Dizajnerów Nówka Sztuka zapraszamy Wszystkich:

  • Miłośników sztuki i dizajnu, poszukiwaczy inspiracji i oryginalnych prezentów.
    Jeśli lubicie być na bieżąco z trendami i dizajnerskimi nowościami. Cenicie bezpośredni kontakt z artystami. Chcecie zainwestować w sztukę, ale nie wiecie jak zacząć. Pragniecie obdarować bliskich ciekawym prezentem lub samemu sobie taki sprawić.
    Przyjdźcie na targi artystów i dizajnerów i wybierajcie spośród unikatowych i wyselekcjonowanych przez specjalistów prac, których nie znajdziecie nigdzie indziej. To może być początek Waszej kolekcji!
  • Kolekcjonerów, wydawców, przedstawicieli biznesu i branż kreatywnych.
    Nówka Sztuka to dobra okazja do spotkań z twórcami, ciekawych rozmów, zakupu prac bez prowizji. To także możliwość nawiązania współpracy z młodymi, wchodzącymi na rynek artystami i designerami oraz szansa na wspólne projekty. Zetknięcie z publicznością, ekspertami i artystami spoza swojej lokalnej grupy, pozwala na międzyśrodowiskową wymianę doświadczeń.
  • Twórcy i projektanci stwórzcie z nami święto sztuki, jakiego jeszcze nie było! Pokażcie swoje prace: plakaty, grafikę, obrazy, ilustracje, książki, fotografie, biżuterię, meble, rzeźby. #nowkasztuka to okazja do wypromowania swojej twórczości, nawiązania kontaktów z kolekcjonerami, zaprezentowania się przed otwarta i wrażliwą publicznością. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie www.

Masz pytania – skontaktuj się z nami: info@nowkasztuka.com
***
Organizatorzy: Fundacja Wydziału Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Partnerzy: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Fundacja State of Poland, Litograf Studio.

Targi realizowane są w ramach projektu Open Eyes Art Festival, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 83
Skip to content