Start Art Hub

START ART HUB jest to pilotaż programu doradczo-szkoleniowego dla młodych artystów-muzyków jako pomoc w wyborze efektywnej ścieżki kariery. Ma on na celu zainspirować młodych artystów do zmiany myślenia, by wykorzystać ich kompetencje, zachęcić do przedsiębiorczości i pokazać mechanizmy rynku muzycznego. Odbędzie się on w dniach 18-19 listopada i 2-3 grudnia 2023 w Katowicach. Projekt obejmuje rekrutację 24 najbardziej zmotywowanych uczestników – studentów studiów magisterskich i absolwentów akademii muzycznych 3 miast: Katowic, Krakowa i Wrocławia (do 30 roku życia). 

Fundacja Konsek Kultury działa w Katowicach od 2018 roku, gdzie oprócz prowadzenia lokalu na kulturę Scena za szybą organizuje szereg projektów, promując i edukując w dziedzinie muzyki i sztuki (m.in. Festiwal KaTonacje, Tropiciele w Muzykowicach czy JazzCamp for Girls).

W ostatnim czasie udało się jej uzyskać dofinansowanie w nowym programie Fundacji Orlen “Social Lab – laboratorium społecznej zmiany”. Staranie o grant obejmowało dwa etapy, w tym część szkoleniową oraz finałową prezentację w Warszawie. Fundacji udało się przejść pomyślnie wszystkie szczeble, znaleźć się w finałowej “czwórce” i uzyskać dofinansowanie na autorski projekt START ART HUB.

START ART HUB jest to pilotaż programu doradczo-szkoleniowego dla młodych artystów-muzyków jako pomoc w wyborze efektywnej ścieżki kariery. Odbędzie się w dniach 18-19 listopada i 2-3 grudnia 2023 w Katowicach. Projekt obejmuje rekrutację 24 najbardziej zmotywowanych uczestników – studentów studiów magisterskich i absolwentów akademii muzycznych 3 miast: Katowic, Krakowa i Wrocławia (do 30 roku życia). 

Formuła kursu to dwa stacjonarne zjazdy w formie paneli i rozmów z gronem ekspertów (muzykami, kuratorką festiwali czy strateżką marki osobistej) w lokalu na kulturę Scena za szybą oraz indywidualne konsultacje on-line. Ekspertami będą: Ania Karpowicz, Nikola Kołodziejczyk, Martyna van Nieuwland oraz Magdalena Dutkiewicz.

Program ma na celu zainspirować młodych artystów do zmiany myślenia by wykorzystać ich kompetencje, zachęcić do przedsiębiorczości i pokazać mechanizmy rynku muzycznego. Projekt jest odpowiedzią na diagnozę społeczną – osobistą, środowiskową oraz research w internecie.

Serdecznie zapraszamy młodych muzyków do zgłaszania się do programu. Regulamin oraz formularz znajdują się na stronie. Po wypełnieniu prosimy o wysłanie formularza na adres startarthub@gmail.com. Rekrutacja zakończy się 26 października, ogłoszenie listy uczestników nastąpi 2 listopada. Dzięki środkom finansowym z Fundacji Orlen udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Redakcja
Redakcja
Artykuły: 83
Skip to content