Unleashed Cooperation “8 lat”

Poznański kwintet Unleashed Cooperation prezentuje debiutancki album “8 lat”. Prezentowana muzyka to zbiór przemyśleń, inspiracji oraz swoista mapa wrażliwości muzyków tworzących zespół.

Poznański kwintet w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji. Muzyka zespołu to wieloletnie doświadczenia i muzyczne poszukiwania w odmętach jazzu, wolnej improwizacji i muzyki etnicznej. Zespół występował do tej pory na wielu znaczących festiwalach takich jak: Szczecin Jazz czy Hanza Jazz Festiwal. Jest także laureatem konkursów Jazz Nad Odrą oraz Jazz Juniors.

Płyta “8 lat” to wieloletnie doświadczenia i muzyczne poszukiwania członków zespołu w odmętach free jazzu, improwizacji i muzyki etnicznej. To wszystko działo się wokół przez tytułowe „8 years”. To świadectwo zmian, jakie zaszły zarówno w muzykach, jak i w ich twórczości. Dla niektórych był to czas dorastania jako artystów i znajdowania swojej roli w muzyce, dla innych czas na znalezienie swojego miejsca w świecie, a dla jeszcze innych czas formalizowania pewnych etapów. Płytę inspirowały wszystkie te elementy i dzięki nim możecie zaobserwować drogę zespołu.

“Gdy stworzyliśmy ten zespół, chcieliśmy, aby ważnym jego elementem było słowo kooperacja. Dla nas ma ono znaczenie symboliczne zarówno w wymiarze muzycznym, jak i społecznym. Wierzymy, że poprzez wspólne działanie jesteśmy w stanie zmieniać na lepszy otaczający nas świat. Dlatego zaprosiliśmy do wydania
płyty kogoś z tą samą ideą i przesłaniem – wydawnictwo Multikulti. Okładka, którą trzymasz w dłoni powstała we współpracy z polską firmą Pole Pole, która sprzedaje odzież etyczną z różnych miejsc kontynentu afrykańskiego. Jak sami o sobie mówią- chcą stać w opozycji do „szybkiej mody z sieciówek”- stąd nazwa
Pole Pole, czyli- przekładając z języka suahili – powoli powoli. Inspiracją okładki była marynarka naszego saksofonisty Krzysztofa Kuśmierka. Obecnie Pole Pole jest parterem ubierającym cały zespół Unleashed Cooperation”.

Skład zespołu:

Krzysztof Kuśmierek- saksofon
Patryk Rynkiewicz- trąbka
Patryk Matwiejczuk- fortepian
Flavio Gullotta- kontrabas
Stanisław Aleksandrowicz- perkusjaRedakcja
Redakcja
Artykuły: 85
Skip to content