Zuza Baum

Zuza Baum

ZUZA BAUM – wokalistka, rapująca tekściarka, flecistka, studentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fletu jazzowego dr. Leszka ‚Hefi’ Wiśniowskiego.

Uczennica Szkoły Muzycznej I i II stopnia im Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, w klasie wokalistyki jazzowej pod kierownictwem Marceliny Gawron.

Z inicjatywy Zuzy Baum i Bartka Leśniaka w 2019 roku powstał zespół Atlantyda La5er x ZUZA BAUM, do tej pory wyróżniony przez społeczność Tak Brzmi Miasto oraz Fundację Luneta Nocą. W listopadzie 2020 roku, zainspirowana muzyką hip-hop oraz R’n’B, ZUZA BAUM zadebiutowała jako solowa artystka singlem PROJECT AWAY powstałym we współpracy z pianistą i producentem Bartkiem Leśniakiem. Debiutancki singiel w niespełna 3 miesiące osiągnął kilkadziesiąt tysięcy odsłon w serwisach streamingowych oraz pojawił się w rozgłośniach radiowych takich jak Radio Nowy Świat, Radio 357 czy też Radio Opole i Radio Campus.

W tym samym roku Zuza Baum wystąpiła na żywo z zespołem Atlantyda La5er x ZUZA BAUM m.in. podczas międzynarodowej konferencji ludzi muzyki Prz_szłość” organizowanej przez „Tak Brzmi Miasto”, podczas Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury (OSSA) jako kierownik artystyczny wydarzenia, czy też w cyklu „Ars Latrans Experience”.

W 2021 roku rozpoczęła współpracę ze swoim pierwszym, w pełni autorskim zespołem, który współtworzą; Kuba Banaszek, Mateusz Szczypka, Alan Wykpisz oraz Maks Olszewski. W maju 2021 roku Zuza Baum otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, zaś w październiku wystąpiła na deskach Teatru Słowackiego wraz z projektem „The Generations” w ramach festiwalu Krakowskie Zaduszki Jazzowe.

Muzyka ZUZY BAUM znalazła uznanie w oczach dziennikarzy takich jak Marek Sierocki, Renata Głowacka, Agnieszka Barańska czy też Paweł Orlikowski.

Skip to content